Første gang inn på boligmarkedet
11. februar i år var en stor og viktig dag da Tony Krogstad Bordal (24) fra Buvika meldte seg inn og ble medlem nr. 70 000.
- Dette hadde jeg ingen anelse om, men dette er en veldig hyggelig overraskelse. Gavesjekken skal rett inn på BSU kontoen, sier en overrasket 24-åring som til daglig jobber som mekaniker ved Intakt bilskade.
Krogstad Bordal og samboeren bor i Buvika, og ønsker nå å komme seg inn på boligmarkedet.
- Jeg meldte meg inn fordi jeg hadde hørt at TOBB hadde et konsept som heter «Leie for eie», og det virker veldig interessant. Jeg håper det blir «Leie for eie» på Sentrumsgården i Buvika, sier Tony.
Sotberg mener det er gode muligheter for at dette konseptet kan komme på enkelte leiligheter i Sentrumsgården som har salgsstart etter påske.
- Du leier for tiden leilighet, men vi håper TOBB medlemskapet ditt gir deg muligheten til å komme inn på boligmarkedet med forkjøpsretten din.